Muzea a expoziceRakovník OTEVÍRACÍ DOBA, VSTUPNÉ AKTUALITY HISTORIE MUZEA HISTORIE MĚSTA RAKOVNÍKA EXPOZICE VYSOKÁ BRÁNA PRAŽSKÁ BRÁNA ARCHIV VÝSTAV GALERIE SAMSON CAFÉE KNIHOVNA A BADATELNA PRAVIDELNÉ AKCE PROGRAMY PRO ŠKOLY PRODEJ PUBLIKACÍ, DÁRKOVÝCH A UPOMÍNKOVÝCH PŘEDMĚTŮ KAVÁRNA A KOLONIÁL 2016 - ROK ZIKMUNDA WINTRA Lány OTEVÍRACÍ DOBA, VSTUPNÉ, KONTAKTY AKTUALITY Historie Muzea T.G.M. Expozice Pamětní síň Alice G. Masarykové a Českého červeného kříže Pravidelné akce Archív výstav a akcí Nabídka pro školy Obec Lány Zámek Lány Lánská obora Prodej publikací, upomínkových a dárkových předmětů Family Point Recepty na oblíbená jídla T.G.Masaryka Výstava Historie činnosti dětí a mládeže v Německém červeném kříži od roku 1926 Nové Strašecí OTEVÍRACÍ DOBA AKTUALITY HISTORIE MUZEA EXPOZICE PRAVIDELNÉ AKCE MUZEA NABÍDKA PRO ŠKOLY ARCHIV VÝSTAV A AKCÍ MĚSTO NOVÉ STRAŠECÍ KNIHOVNA A BADATELNA PRODEJ DÁRKOVÝCH A UPOMÍNKOVÝCH PŘEDMĚTŮ SOUTĚŽ O VELIKONOČNÍHO BERÁNKA Vystavení originálu opukové keltské hlavy, 20.5.2011 Den s Kelty 2014 Jesenice OTEVÍRACÍ DOBA, VSTUPNÉ, KONTAKTY AKTUALITY Historie muzea Expozice Pravidelné akce muzea TIPY NA VÝLET Nabídka pro školy ARCHIV AKCÍ A VÝSTAV PRODEJ PUBLIKACÍ, DÁRKOVÝCH A UPOMÍNKOVÝCH PŘEDMĚTŮ OSOBNOSTI JESENICKA Skryje Otevírací doba, vstupné, kontakty Historie muzea Expozice Pravidelné akce Nabídka pro školy Geologové z celého světa se sešli ve Skryjích Nezabudice OTEVÍRACÍ DOBA, VSTUPNÉ, KONTAKTY Historie Pamětní síně Jaroslava Fraňka v Nezabudicích Rozvědčík Jaroslav Franěk
Další informaceOrganizační struktura Vedení muzea a hospodářsko-správní oddělení Oddělení historie a společenských věd Archeologické oddělení Oddělení přírodních věd Oddělení informací a knihovna Průvodci Kavárenský provoz Prodej publikací a zboží Výroční zprávy Muzea T. G. M. Rakovník Archeologická památková péče Muzejní spolek Historie Skupina historie vojenského letectví Současnost Věstníky Muzejního spolku Osobnosti Věstník 1/1912 Masarykova společnost Občanské sdružení pro podporování Muzea TGM v Lánech Občanské sdružení pro podporování Muzea T. G. Masaryka v Lánech Zájezd do Bad Schandau Záchranná stanice Aves v Kladně
OsobnostiTomáš Garrigue Masaryk Joachim Barrande Jan Renner Zikmund Winter

PRODEJ DÁRKOVÝCH A UPOMÍNKOVÝCH PŘEDMĚTŮ

Nevíte, čím potěšit své blízké? Přemýšlíte, co jim koupit k svátku, narozeninám nebo co jim nadělit pod vánoční stromeček? Náš muzejní obchůdek má pro Vás pár zajímavých tipů, které by Vám mohly ve Vašem pátrání pomoci.

V současné době Vám můžeme nabídnout zcela novou knihu s názvem KELTSKÉ POHÁDKY
Ilustrace : Renáta Fučíková
Rok vydání : 2010
Počet stran : 480
Vazba : pevná
Formát : 175 x 195 mm
ISBN : 978-80-86113-94-4
Nakladatelství : Brio
Nakladatelství Brio
Nakladatelství Brio

Doporučená prodejní cena : 362,- Kč
Naše cena pro Vás : 299,- Kč

Anotace
„Získáš-li si mne svým vyprávěním, daruji život i tobě!“ nabídl dle legendy mocný král Conal Černému loupežníkovi ve chvíli, kdy měl zločinec být vsazen do kotle s rozžhaveným olejem. A neprávem obviněnému zbojníkovi se skutečně podařilo zabavit panovníka barvitým líčením svých dobrodružství natolik, že tím zachránil život nejen sobě, ale také svým třem přátelům... Keltská kultura zkrátka nanejvýš oceňovala dovednost vyprávět, oživovat události, které formovaly její kořeny. Štěstí i pro nás dnes – neboť se díky tomu můžeme těšit z příběhů, které se v mnoha ohledech tolik liší (vždyť vznikaly v průběhu staletí na území Evropy od Irska až po Bulharsko). Náš výbor se snaží zachytit celé toto motivické a teritoriální rozpětí, i když to v jednom svazku samozřejmě není možné. Příběhy z francouzské Bretaně mají poetický rurální ráz a nejčastěji v nich jde o dosažení slávy a štěstí hrdinou, který na začátku vypadal daleko spíše jako prostý venkovan, nebo dokonce smolař a prosťáček. Ovšem i Bretaň má svá monumentální témata: o zkáze legendárního města Is budete číst s mrazením v zádech. Daleko prudší, temnější a kouzelnější příběhy, zalidněné krutými vládci a čaroději, pocházejí z Irska. Skotskou slovesnost v našem svazku reprezentují jemná a poetická elfí vyprávění, v nichž není nouze o čistou a bezelstnou lásku, jež napravuje špatnost světa. Ale zaujmout by vás mohl i jeden příběh ze Španělské Galície, taktéž kdysi obývané Kelty, příběh, jehož jádro dalo mnohem, mnohem později vzniknout i epické básni o králi Lávrovi Karla Havlíčka Borovského. Téměř exoticky pak působí velšská pověst o královně Heleně, jež zachycuje střet keltské a klasické římské kultury. Seznamte se tedy s krutým králem Conalem a lstivým čarodějem Rudovousem, ochutnejte ovoce z bájné zahrady Vleago a staňte se svědky zkázy města Is. Vstupte do království elfů a koriganů a nespěchejte s návratem. Svět keltských bájí a pohádek se vám určitě nebude chtít opustit.
Kniha Keltské pohádky od Nakladatelství Brio
Kniha Keltské pohádky od Nakladatelství Brio

Zajímavou novinkou v našem muzejním obchůdku je AUDIOKNIHA na 2CD od Karla Čapka s názvem HOVORY S T. G. MASARYKEM, kterou předčítá Rudolf Pellar a Jiří Hanák. Kniha sice vznikala před více než sedmdesáti lety, ale citlivá Čapkova duše a mimořádná Masarykova osobnost zůstávají zárukou dobrého poslechu. Čapek zde reprodukuje Masarykovo vypravování tak spolehlivě, jako by člověk slyšel prezidenta přímo na vlastní uši. Kniha je nabita životem, zkušeností a pravdou. V běžné obchodní síti je audiokniha prodávána za 249,- Kč, ale v muzeu, které podpořilo její vydání, si ji můžete zakoupit se slevou za 220,- Kč.
Audiokniha Hovory s T. G. Masarykem od Karla Čapka - čte Rudolf Pellar a Jiří Hanák
Audiokniha Hovory s T. G. Masarykem od Karla Čapka - čte Rudolf Pellar a Jiří Hanák

Nově nabízíme také KERAMICKÁ PALÍTKA POD FRANTIŠKY od pana Volfa, ke kterým si můžete zakoupit i ručně vyrobené Matějovy vonné františky z lipového dřeva a přírodních surovin pro zpříjemnění či vytvoření sváteční chvíle.
Keramická palítka pod vonné františky od pana Volfa
Keramická palítka pod vonné františky od pana Volfa

Muzeum Nové Strašecí se snaží přispívat k udržení tradičních českých řemesel a chráněných dílen, a proto Vám nyní nově nabízíme ke koupi netradiční výrobky jedné kladenské firmy s názvem DŮM ČESKÝCH ŘEMESEL. Tato firma vznikla v roce 1993, kdy se dalo dohromady několik lidí se společným zájmem o české řemeslné výrobky. Především je zaujala celosvětově známá tradice výroby loutek v Čechách, která je nezvykle bohatá a rozmanitá. Oslovila je natolik, že se sami pokusili na tuto tradici navázat a vytvořili marionety modernějšího rázu podle osobních návrhů s vlastním výrobním technologickým postupem. Během let se jejich výroba neomezila pouze na loutky, ale obohatili svůj sortiment i o další zajímavé výrobky, které si nyní můžete prohlédnout a případně zakoupit také u nás - v muzeu v Novém Strašecí. Z výrobků jmenujme např. již výše zmiňované marionety, klíčenky, magnetky, textilní chrastíty a péřáky, plechové zápichy do květináčů, obrázky, batikované tašky, peněženky a mnoho dalších.
Dům českých řemesel - chrastík
Dům českých řemesel - chrastík

Dům českých řemesel - marioneta
Dům českých řemesel - marioneta

Dům českých řemesel - plechový zápich
Dům českých řemesel - plechový zápich

Dům českých řemesel - tašky
Dům českých řemesel - tašky

V prodeji máme také výrobky od firmy OLDŘICH KILIÁN - KILI. Jedná se o zboží s indiánskou domorodou a hippie tematikou z Asie a Jižní Ameriky, jako např. dřevěné korále na ruku, dřevěné korále na krk, klíčenky, náušnice, keramické korále na krk i na ruku, amulety na krk a lapače snů.
Dřevěné korále na ruku i krk od firmy KILI
Dřevěné korále na ruku i krk od firmy KILI

Lapače snů od firmy KILI
Lapače snů od firmy KILI

Kromě těchto nových výrobků Vám již tradičně nabízíme široký výběr dárkových a upomínkových předmětů z různých materiálů:
KERAMIKA: aromalampy, hrnečky, misky, cukřenky, svícny, bábovky, …
DŘEVO: mísy, slánky, dózy, svícny, talíře, obracečky na teflonové pánve, paličky na med, …
KAMENY: různé druhy dle znamení zvěrokruhu
BIŽUTERIE: skleněné, dřevěné a peruánské korálky, ketlované korále, růžence, náušnice, keltské přívěsky, zvířátka, zbraně, dřevěné náramky a korále, náramky a korále z kamenů, různé barvy kůží, lycry, drátky, háčky na náušnice, puzetové zarážky, zapínání, …
PUBLIKACE: Pověsti a příběhy z Novostrašecka, Lány a okolí, Pražsko-lánská koňská železnice, Vandrovní knížky, různé mapy okolí, plán města Nové Strašecí
POHLEDY: Nové Strašecí a okolí, Mackova hora
DVD: Cyklistické stezky Rakovnickem
obrázky Nového Strašecí, turistické známky, znak města Nové Strašecí

V současné době máme k dispozici také čerstvý KVĚTOVÝ a PASTOVÝ MED od pana Jaroslava Lavičky ze Pšovlk.
Pravý český včelí med od pana Lavičky ze Pšovlk
Pravý český včelí med od pana Lavičky ze Pšovlk

Disponujeme také celou řadu informačních brožur, propagačních letáků a tipů na výlety do okolí. Návštěvníci mohou využít také počítač s připojením na internet.

Srdečně Vás zveme na návštěvu našeho muzea, kde jistě naleznete vše, co Vás zajímá.